O mnie

Nazywam się Piotr Nowak i od kilku lat zajmuję się wynajmem mieszkań, zarówno krótkoterminowym, jak i długoterminowym. Chcę się podzielić z Tobą moim doświadczeniem i wskazówkami, które mogą okazać się pomocne dla osób, które też chciałyby inwestować w nieruchomości i zarabiać na ich wynajmie.

Dlaczego zdecydowałem się na wynajem? Zaczęło się od tego, że odziedziczyłem mieszkanie po dziadkach. Wahałem się, czy je sprzedać, czy wynajmować. Ulokowanie pieniędzy ze sprzedaży w banku już wtedy wydało mi się nieopłacalne ze względu na dość niskie stopy procentowe. Za wynajmem przemawiała świetna lokalizacja (centrum Warszawy, niedaleko Uniwersytetu Warszawskiego, Dworca Centralnego i stacji metra) i wysokie stopy zwrotu. Pomyślałem więc o studentach i ewentualnie turystach jako grupie docelowej.

Początkową barierą był stan wyjściowy mieszkania – wymagało ono generalnego remontu i wymiany większości sprzętów. Ale i tak kosztowało mnie to znacznie mniej, niż gdybym musiał sam kupić lokal, a wydatki zwróciły się szybko, gdyż nie narzekałem na brak chętnych. Niedługo później zdecydowałem się kupić inne mieszkanie do remontu i zaadaptować je do najmu krótkoterminowego dla turystów. Do tego czasu zdążyłem już zdobyć pewne doświadczenie i trochę wiedzy o rynku nieruchomości. Moim marzeniem było osiągnięcie dochodu pasywnego i wolności zawodowej. Jednak jeszcze trochę czasu potrwało, zanim udało się je urzeczywistnić.

Jeśli, tak jak ja, chcesz zacząć zarabiać na najmie i szukasz wskazówek – zapraszam na moją stronę. Znajdziesz tu trochę porad dotyczących inwestycji w mieszkanie na wynajem i ogólnie rynku nieruchomości. Mam nadzieję, że okażą się przydatne.