home stagging

Atrakcyjna oferta mieszkania na wynajem – jak napisać?

Osoby, które chcą znaleźć najemców mieszkania, mogą zamieszczać swoje oferty na portalach nieruchomościowych i korzystać z dostępnych tam różnorodnych narzędzi ułatwiających promowanie ogłoszeń. Jednak bardzo duże znaczenie ma też sformułowanie samej oferty.

W ogłoszeniu muszą się oczywiście znaleźć wszelkie najważniejsze informacje, takie jak lokalizacja, metraż, piętro, typ budynku (np. kamienica, blok w starym budownictwie, nowy blok itp.), standard, czynsz wynajmu, dostępność, wyposażenie (umeblowane lub nie, łazienka z wanną czy prysznicem, kuchnia osobna czy aneks itp.), a także media (np. informacje na temat typu ogrzewania i sposobu podgrzewania wody, dostępności telewizji i internetu), ewentualnie bezpieczeństwo (np. zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, domofon, monitoring). Dobrze też zaznaczyć, czy zwierzęta są akceptowane.

Większość portali ogłoszeniowych ułatwia uwzględnienie tych informacji poprzez odpowiednie rubryki do wypełnienia – starajmy się żadnej nie pominąć. Niektóre mogą być wręcz wymagane, by w ogóle móc dodać ogłoszenie – dlatego przygotujmy je, zanim jeszcze przystąpimy do wypełniania.

Zwykle mamy też do dyspozycji miejsce na dłuższy opis mieszkania i dodatkowe informacje poza wymienionymi powyżej. Tu możemy szczególnie wyeksponować atuty mieszkania. Zastanówmy się, co jest w nim szczególnie atrakcyjne – zielona okolica, przestronność, a może położenie blisko stacji metra? Takie informacje uwzględnijmy już na samym początku, w pierwszym zdaniu, np. „Do wynajęcia nowe mieszkanie dwupokojowe w cichej okolicy blisko parku”.

Warto też przemyśleć, kto będzie naszą grupą docelową – innymi słowy, dla kogo może być atrakcyjne mieszkanie takie jak nasze. Jeśli np. mamy nowy lub świeżo wyremontowany lokal w wyższym standardzie i z wyższym czynszem, oferta będzie raczej skierowana do osób pracujących. Podkreślmy więc dobre skomunikowanie z miejscami, gdzie znajdują się biura i siedziby firm. Jeśli w naszej miejscowości jest uczelnia wyższa, a mieszkanie ma nieco niższy standard i umiarkowaną cenę lub jest kilkupokojowe, spodziewajmy się zainteresowania ze strony studentów. Można więc podkreślić połączenia komunikacyjne z uczelnią, ewentualnie dostępność gastronomii i możliwości spędzania wolnego czasu.

Lepiej nie ukrywać wad, gdyż i tak wyjdą one na jaw. Poza tym to, co dla jednego wadą, dla innego może być zaletą. Przykładowo, mieszkania na parterze nie cieszą się najlepszą opinią ze względu na to, że bywa w nich zimniej i trudniej o prywatność. Jednak takie mieszkanie może być dobre dla osób z utrudnieniami w poruszaniu się bądź dla pary z małym dzieckiem. Poza tym niektóre cechy mieszkania (np. brak windy czy balkonu) mogą wprawdzie zniechęcić niektórych już na etapie przeglądania ogłoszenia, ale dzięki temu skontaktują się z nami osoby rzeczywiście zainteresowane, którym to nie przeszkadza.

Sprawdź najnowsze ogłoszenia nieruchomości na domy Olsztyn oraz domy Łódź.

Dodaj komentarz